Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.03.2010 18:55:37 

Tak Vás tady vítáme!

Chraňme naše přátele

 

Mrkněte na tohle video,možná trochu pochopíte vegetariány (nic morbidního, nebojte)

http://www.stream.cz/video/97949-typek-tydne-34-maso-je-vrazda-34/0


Novela zákona na ochranu zvířat - která zvířata nesmíte doma chovat bez příslušných povolení 

 -  ZDE


 ŽIVOT V ČÍSLECH  - článek o tom, jak v dnešní "skvělé civilizaci" musí trpět a umírat zvířata ve velkochovech a kolik jich vlastně je. Taky se Vás ve škole ptala učitelka, co dává kráva a vy jste říkali/y, že maso, mléko, kůži? Veliká lež. Kráva nedává nic. Všechno se jí bere. A učitelka je hloupá.

Je to hodně čísel a za každým je zničený život.


Pomozte, aby zvířata už dále netrpěla v laboratořích a v nechutných kapitalistických velkochovech, které dnes berou ohled už jen na kvantitu! Kdo z vás si dokáže patlat na oblyčej make-up s vidinou krásy a s vědomín, že kvůli vaší "umělé kráse" muselo zemřít tisíce zvířat smrtí, kterou byste nepřáli ani nejhoršímu nepříteli? Jestliže považujete za nutnost zkrášlující  výrobky používat, vyberte prosím ty, které nejsou podepsané krví nevinných tvorů. Jestliže se považujeme za tvory humánní, je přinejmenším naší povinností se tak chovat ke všemu živému. Proto přikládám seznam těchto výrobků, ale také těch záporných.

 Výrobky testované na zvířatech                   

 Výrobky netestované na zvířatech 


Podívejte,

jak se nechutná Lopez dokáže usmívat na lidi doslova pišnící se a oblečená do smrti a utrpení. Upozorňuji ale, že tohle video není pro slabé povahy - mě to rozplakalo... (kliknout na název)

J.Lopez a její trofeje 


Teď něco pro "spravení nálady" po předchozím videu, ale hlavně pro potěšení - no můžeme je nemilovat??:-) (kliknout na název)

Psí šikovnost 


Víte že ...

Kdyby každý čověk na zemi jedl tolik masa, kolik sní průměrný Američan (čož je 124 kg ročně), potřebovali bychom 4 planety Země, abychom dokázali uživit tolik zvířat určených ke konzumaci.

Zamyslete se prosím nad svojí konzumací masa, jestli je nutné tolik masa sníst. Čistě můj odhad činí, že průměrný Čech má k jídlu maso každý druhý den (ne-li každý den i několikrát). Našemu zdraví napomáhá pouze, když maso jíme jednou týdně - např. "nedělní oběd".

Teď, jestliže se zaměřím pouze na týraná zvířata ve velkochovech, zkuste přemýšlet nad tím, že byste úplně z těchto zdrojů přestali maso jíst. Neměli byste čistější svědomí? Nebyli byste na sebe hrdí, že zvířata tam netrpí kvůli vám? Neznamená to přestat maso jíst úplně, ale jíst jen takové, které není ze zvířete nacpaného hormony, žijícího v otřesných podmínkách a pak brutálně zabitého. Shánějte si maso například od známých a nebo od soukromých zemědělců, kteří se ka zvířatům chovají slušně. Nepodporujte tento kapitalistický hnus svými těžce vydělanými penězi tak, že si koupíte jejich produkt...


  Záchranné stanice dokáží pomoci zvířatům lépe než my

Už se vám někdy stalo, že jste našli zraněné divoké zvíře, nebo jste ho sami nedopatřením zranili a nevěděli jste kam s ním? Poskytuji pro takovéhle lidi kontakt na záchranou stanici, která se o zvíře dobře postará. Lidé mají ovšem takovéto “zachraňovací sklony” až příliš rozvinuté a často tím zvířeti uškodí. Například POZOR NA OPUŠTĚNÁ MLÁĎATA V LESE! Tato mláďata většinou nejsou opuštěna, ale matka si jen odběhla najít potravu, nebo jste ji právě vy mohli vyplašit. Pokud mládě vezmete, připravíte matku o jejího potomka a mláděti už s největší pravděpodobností navždy vezmete pocit svobody a naději žít samostatně v přírodě. Zraníte tedy více bytostí jednou ranou. A pokud je mládě opravdu opuštěné, vy to nejspíš nezjistíte a proto ho pro případ, že jeho maminka vás někde opravdu pozoruje, nechte na místě. Ale samozřejmě nemám namysli případy, kdy jste svědky smrti matky, anebo, že matka je u mláděte vážně zraněná apod.

Pokud v kontaktech není žádná stanice z Vašeho kraje nebo Vámi dostupná, přesto zavolejte na některé z čísel - pracovníci Vám rádi poradí kam se obrátit ve Vašem okolí a také jsou ochotni si do rozumné vzdálenosti pro zvíře přijet.


Seznam záchranný stanic  - celá republika

 

ZÁPADNÍ ČECHY

SEVEROZÁPADNÍ ČECHY

STŘEDNÍ ČECHY

JIŽNÍ ČECHY

SEVEROVÝCHODNÍ ČECHY

ČESKOMORAVSKÉ POMEZÍ

JIŽNÍ MORAVA

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO

 

TOPlist